НОВИНИ

РЕЗУЛЬТАТ СПІВПРАЦІ – БЕЗКОШТОВНЕ ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ

Хмельницький національний університет підтвердив свою високу репута-цію серед провідних навчальних закладів України, які активно на високому рівні використовують в начальному процесі ліцензійне програмне забезпечення світових лідерів в галузі CAD/ CAE – систем. Завдяки чому, Хмельницькому національному університету в черговий раз було продовжено до 2021 року ліцензію на використання програмних продуктів Autodesk в начальному процесі.

Четвертий рік поспіль в Хмельницькому національному університеті на кафедрі комп’ютерних наук та інформаційних технологій успішно виконується спільний проект з офіційним партнером Autodesk компанією AMC Bridge по забезпеченню можливості безкоштовного використання програмних продуктів Autodesk в навчальному процесі для всіх спеціальностей університету. Завдяки фінансовій підтримці AMC Bridge, спільна лабораторія інформаційних технологій в галузі CAD/CAM/CAE – систем, організована між Хмельницьким національним університетом і компанією AMC Bridge, отримала сервер керування ліцензіями програмного забезпечення Autodesk. Сервер забезпечує ліцензійну підтримку в мережі університету паралельної роботи 125 користувачів програмних продуктів Autodesk. Завдяки проекту студенти Хмельницького національного університету мають можливість опановувати новітні інформаційні технології для подальшого використання в професійній діяльності, що забезпечує їх конкурентоздатність на ринку праці.

До результатів спільного проекту можна віднести не тільки забезпечення ліцензійним програмним забезпеченням, а також створення навчального посіб-ника «Розробка додатків для продуктів Autodesk», який може бути корисним при підготовці фахівців з розробки програмного забезпечення, а також студентам, які поглиблено вивчають системи автоматизованого проектування для різних предметних областей.

Слід відзначити, що ініціатором цього проекту є компанія AMC Bridge. AMC Bridge вже більше 15 років надає послуги з розробки програмного забезпечення для систем автоматизованого проектування, конструювання та виробництва, співпрацюючи з такими відомими компаніями як Microsoft, Siemens й Autodesk. Головний офіс компанії знаходиться у США, в Україні функціонують центри розробки у Дніпрі, Хмельницькому, Сумах та Чернівцях. AMC Bridge входить до ТОП-100 IT-компаній США, що найбільш стрімко розвиваються та двічі поспіль входила до рейтингу Inc. 5000 – переліку найбільш динамічно зростаючих приватних компаній США за версією журналу Inc.

Спільні проекти університету та провідних ІТ-компаній це новий етап та вищий рівень ефективної співпраці вищих навчальних закладів та працедавців.

С. С. Петровський,
доц. кафедри КНІТ