НОВИНИ

Участь кафедри КНІТ у виставці «Зброя та Безпека - 2018»

Представники кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій в складі делегації Хмельницького національного університету прийняли участь в XV Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та Безпека - 2018»

Представники кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій в складі делегації Хмельницького національного університету прийняли участь в XV Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та Безпека - 2018», яка проходила у Міжнародному виставковому центрі, м. Київ.

Серед робіт Хмельницького національного університету було представлено актуальну наукову розробку д.т.н., проф. Бармак О. В. та к.т.н. Багрій Р. О. за тематикою «Інформаційна система додаткової комунікації для людей з тимчасовими порушеннями усного мовлення».

Система комунікації призначена для спілкування людей з тимчасово відсутнім, з різних причин, усним мовленням. Розроблена, на базі мобільних пристроїв, інформаційної системи реалізує спілкування шляхом заміни усного спілкування на спілкування за допомогою озвучення текстових повідомлень, введення яких організоване обмеженою кількістю керувань. Перевагою запропонованої системи є швидка адаптації до альтернативного спілкування, відсутність додаткового навчання та мобільність при застосуванні допоміжних пристроїв. Система комунікації може застосовуватися у лікувальних закладах (в тому числі у військових госпіталях), контрольно-пропускних пунктах та інших закладах для спілкування та реабілітації людей з відсутнім усним мовленням.